Akční nabídka

Dohodu jsme našli u místního podnikatele, majitele Pivovaru Lyer, který nám za určitých podmínek zajistí občerstvení na Březníku od června až do října. Nebude to mít ale jednoduché, omezující bude množství odpadních vod, které budou plnit nepropustnou jímku a také omezená možnost dodávky elektrické energie, kterou bude stále vyrábět dieselagregát, tentokrát zcela nový s nižšími emisemi," vysvětluje ředitel Správy NP Šumava Pavel Hubený.

S tím vším ale provozovatel počítá. I proto bude jídla připravovat na Modravě v Pivovaru Lyer a na Březníku je bude pouze ohřívat a vydávat.

Návštěvníci si mohou být jisti, že tím kvalita jídla neutrpí, za to se osobně zaručuji," tvrdí šéfkuchař pivovaru Lyer Aleš Vaněček.

V nabídce bude polévka, tři až čtyři hlavní jídla a nezapomeneme ani na sladkou tečku v podobě nějakého koláče. Vše bude připravováno v duchu poctivé, staročeské kuchyně a těším se, až si naše jídla budou návštěvníci vychutnávat v tom úžasném místě na Březníku," doplňuje.

A chybět nebude ani na Modravě vařené pivo, jak potvrzuje vrchní sládek Pivovaru Lyer Jaroslav Kouba. „Na čepu bude světlá a tmavá jedenáctka a na červenec a srpen připravujeme pro výčep na Březníku jednu speciální várku piva. Samozřejmostí budou i domácí limonády."

Do prostor informačního střediska chystáme také novinky pro nejmenší návštěvníky v podobě různých skládaček, jednoduchých naučných her, ale také si budou moci děti malovat a obrázky poslat do naší výtvarné soutěže k Roku pralesů. V prostorách muzea se vrátíte do doby Karla Klostermanna, můžete se začíst do jeho románů a povídek při pití kávy či čaje v malebném šumavském údolí.

Občerstvení na Březníku společně s informačním střediskem a muzeem Karla Klostermanna bude v provozu od 1. června do 30. září každý den od 10:00 do 16:30 hod. V říjnu pak o víkendech a svátku 28.10.